Poradnik - Widget do stron www

Ustawienia widgeta i jego kolorystyka

W tym artykule znajdziesz wyjaśnienie funkcji dostępnych w sekcji Ustawienia widgeta, a także w sekcji Kolory.

Ustawienia widgeta

Ustawienia widgeta pozwalają na dopasowanie wyglądu i zachowania widgetu do Twoich potrzeb. Po zakończeniu dodawania pytań, wybierz Ustawienia widgetu (2) w zakładce Ustawienia (1).

 

Dostępne są następujące ustawienia:

 • Nagłówek (3)

Opcja ta pozwala Ci nadać tytuł, jaki będzie pojawiał się na górnej belce widgeta. Warto wpisać tutaj coś zachęcającego do wypełnienia czyli np. „Twoja opinia jest ważna” lub „Wypełnij ankietę”

Opcja Wewnętrzny tytuł ankiety (4) pozwala Ci na nadanie dodatkowego tytułu, który nie będzie widoczny dla użytkowników strony, a będzie widoczny tylko dla Ciebie w panelu administracyjnym.

 • Po wypełnieniu (5)

W tym polu możesz zdecydować, co się stanie po wypełnieniu widgetu przez użytkownika.

Dzięki opcji: Wyślij powiadomienie o wypełnieniu na adres e-mail, możesz zdecydować, że po każdym wypełnieniu, na podany adres e-mail, przyjdzie wiadomość zawierająca informację o tym fakcie.

Opcja Wygeneruj i wyświetl unikalny kod (6) pozwoli na wyświetlenie respondentowi unikatowego kodu, dzięki któremu można zweryfikować to wypełnienie.

 • Akcja po wypełnieniu (7)

Podobnie jak poprzednie opcje, także te pozwalają Ci na zdefiniowanie zachowania widgetu po zakończeniu wypełniania ankiety.

Po zaznaczeniu opcji: Wyświetl ekran podziękowania, po wypełnieniu ankiety na widgecie, respondent zobaczy ekran podziękowania ze zdefiniowanym przez Ciebie tekstem.

Opcja: Przekieruj na zewnętrzny adres, pozwala na przekierowanie respondenta na dowolny adres URL, np. do konkretnej sekcji Twojej strony itp.

Ostatnia opcją jest: Przekieruj na ankietę. Funkcja ta pozwala na przekierowanie respondenta do pełnej ankiety w naszym serwisie. Dzięki temu, widget może służyć jako zaproszenie do pełnej ankiety. Pełną ankietę możesz wybrać z listy rozwijanej.

 

 • W trakcie wypełniania (8)

Opcja: Ustaw w losowej kolejności strony z zakresu, pozwala na włączenie losowości wyświetlania stron. Oznacza to, że strony widgetu wybrane z danego zakresu – dzięki listom rozwijanym – będą za każdym razem wyświetlane w losowej kolejności. Możesz też określić capping, czyli to ile razy każdy z użytkowników będzie mógł wyświetlić widget. Zaznaczając tę opcję pojawi się okienko, w którym wpiszesz określoną wartość liczbową.

 • Automatyczne zakończenie badania (9)

Platforma umożliwia Ci wybór dnia, w jakim ma być zakończone badanie. Możesz określić nie tylko datę, ale i godzinę.

Opcja: Zakończ ankietę po osiągnięciu limitu, pozwoli Ci na zakończenie badania wtedy, gdy kwestionariusz wypełni kreślona wcześniej liczba respondentów.

 • Rozmiar widgetu (10)

Pole to pozwala na zdefiniowanie wielkości widgetu. Opcje: Dopasuj wysokość/szerokość automatycznie do wyświetlanej treści, zapewnia, że wysokość widgetu zostanie dopasowywana do treści automatycznie, nawet jeśli na różnych stronach będzie różna długość treści. W przypadku odznaczenia tej opcji konieczne jest ustalenie wysokości na sztywno, co spowoduje, że w przypadku widgetów z większą liczbą stron pojawi się pasek przewijania lub puste miejsce poniżej przycisku.

 

 • Wyświetlanie i Pozycja

W opcji: Wyświetlanie (11) można skorzystać z możliwości ukrycia wyświetlania widgetu na urządzeniach mobilnych. Zachowanie widgetu (12) pozwala zadecydować, czy ma on podążać za użytkownikiem dopóki nie zostanie zamknięty/wypełniony lub czy ma się wyświetlać jedynie na tej stronie, na której został zainicjowany.

Narzędzie pozwala na ustawienie pozycji widgetu (13). Można skorzystać z ułożenia wertykalnego lub horyzontalnego oraz określić czy ma on się znaleźć na górze, pośrodku, na dole czy po prawej stronie. Można określić również w jakiej odległości od krawędzi ma znajdować się widget.

Pozycja widgetu może także zostać określona jako losowa (14). Wtedy należy jedynie zadecydować czy ma być on wyświetlany w pionie, czy w poziomie.

 • Język interfejsu widgetu (15)

Pozawala na wybór języka, w jakim wyświetlany będzie interfejs widgetu. Jako domyślany ustawiony jest język polski. Po wprowadzeniu wszystkich zmian można je tylko zapisać lub od razu przejść do zbierania wyników.

 

Kolorystyka widgetu

 • Po zakończeniu dodawania pytań ankiety, wybierz Kolory w zakładce Ustawienia (1).

 

Opcje kolorów pozwalają na spersonalizowanie widgetu i dopasowanie go do kolorystyki witryny, na której ma być wyświetlany oraz kolorystyki firmy. Możesz stworzyć własną skórkę (2) lub zdecydować się na któryś ze wzorów. Jeśli chcesz, by widget miał dobre wyniki, pamiętaj, by ustawić kontrastującą kolorystykę, niekoniecznie identyczną ze swoją stroną.

 • Następnie wybierz kursorem myszy, który kolor chcesz edytować, w opcji: Kolory widgeta (3). Istnieje możliwość zmiany koloru następujących elementów: tła i treści nagłówka, tła i treści pytania, tła widgetu, treści odpowiedzi oraz tło i treść przycisku.

 • Po wybraniu elementu otwarta zostanie paleta podstawowych kolorów (4), które możesz wykorzystać do jego personalizacji. 

W ten sposób otworzysz koło barw (6) pozwalające na wybór wielu odcieni barw. Możesz ten zdecydować się na wprowadzenie wybranego koloru w formacie szesnastkowym (Hex).

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi