Poradnik - Najczęściej zadawane pytania

Tworzenie ankiety

Jak zachowa się ankieta gdy zastosuję jednocześnie reguły wyświetlania strony i przekierowania z pytania lub strony?
Najpierw zadziała przekierowane ustawione w pytaniu lub na stronie. Jeżeli przekierowanie nastąpi np. do strony nr 4 a na tej stronie ustalone są reguły wyświetlania, to system sprawdzi, czy stronę można wyświetlić. Jeżeli warunki będą spełnione strona zostanie wyświetlona. Jeżeli nie, zostanie wyświetlona kolejna strona.

PROMOCJA -50%

Tylko do końca sierpnia konta Standard, Business i Team aż 50% taniej w planie miesięcznym lub rocznym! Zarejestruj się by odebrać zniżkę.

Przetestuj bezpłatnie

 

Jak usunąć testowe wypełnienia przed rozpoczęciem zbierania wyników?
Wejdź do zakładki Zbieranie i dalej w Pojedyncze arkusze. Masz tutaj możliwość usunięcia każdego z arkuszy z osobna lub wszystkich dotychczasowych wypełnień.

Na jaki adres powinienem wydelegować zewnętrzną domenę, by podpiąć do niej moją ankietę?
Aby usługa zewnętrznej domeny działała poprawnie konieczne jest wydelegowanie domeny na adres webankieta.pl, rekord typu CNAME. Po wydelegowaniu domeny prosimy o kontakt, a zespół Webankieta dokończy konfigurację. Po zakończeniu procesu będzie można powiązać ankietę z nową domeną w ustawieniach konta w zakładce Domeny.

Przez pomyłkę usunąłem pytanie/stronę ankiety/całą ankietę! Czy da się to jakoś cofnąć? Pomocy!
Na szczęście operacja usuwania pytań, stron ankiety i całych ankiet jest odwracalna. Nie da się tego zrobić z poziomu interfejsu użytkownika, ale nasi specjaliści załatwiają takie rzeczy od ręki. Dlatego w takim przypadku prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego lub pod adresem kontakt@webankieta.pl. Podaj tak dużo szczegółów na temat usuniętego elementu jak to tylko możliwe. To ułatwi pracę i przyspieszy cały proces.

Kilka osób wypełniło już ankietę, a ja zorientowałem się, że musze dokonać zmian w kwestionariuszu. Co zrobić?
Można bez problemu wprowadzić zmiany do aktywnej ankiety, nawet jeśli zostały zebrane odpowiedzi. Edycja treści pytań czy odpowiedzi nie wpływa w żaden sposób na wyniki. Jeśli dodane zostało nowe pytanie, zaliczane do wyników zbiorczych będą tylko te odpowiedzi, które pojawiły się po dodaniu pytania. Jeśli pytanie zostało usunięte, z wyników zbiorczych usunięte zostały także dotychczas udzielone na to pytanie odpowiedzi.

Czy można zmienić kolejność pytań/stron w ankiecie?
Tak, istnieje taka możliwość. W zakładce Twórz/Pytania należy kliknąć Sortowanie pytań lub Sortowanie stron, a następnie „przeciągać” i „upuszczać” wybrane elementy w pożądane miejsce.

Jak przygotowane powinny być obrazy, aby poprawnie wyświetliły się w kwestionariuszu ankietowym?
Akceptowane formaty pliku to JPG lub PNG. Maksymalna waga to 2 MB. Nie ma maksymalnych wymiarów jakie powinien mieć obrazek. Jeśli jego szerokość jest większa niż 850 px, zostanie on automatycznie zmniejszony do takiego rozmiaru. Zalecamy jednak umieszczanie w ankiecie mniejszych obrazków, jako że zwiększa to komfort wypełniania.

Czy mogę skopiować projekt ankiety i jak to zrobić?

Tak, użytkownik Webankiety może skopiować każdy stworzony przez siebie projekt – zarówno tradycyjne ankiety, jak i testy. W osobnym artykule krok po kroku wyjaśniamy jak skopiować wybrany kwestionariusz.

Ile ankiet mogę założyć w obrębie konta?
Nie ma limitu na ilość założonych ankiet na jednym koncie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi