Poradnik - Dystrybucja ankiety

Integracja z Google Analytics – opis działania

Platforma Webankieta pozwala użytkownikom na przeprowadzenie integracji z wieloma platformami i narzędziami – w tym Google Analytics. Polega to na możliwości przesyłania odpowiedzi zgromadzonych w ankietach do profilu użytkownika w Google Analytics, pozwalając tym samym na segmentację danych GA w oparciu o dane z Webankiety.

O tym, jak przeprowadzić integrację (m.in. jak przesłać dane z ankiet do profilu w Google Analytics i w jaki sposób dane te będą przesyłane i wyświetlane) dowiesz się szczegółowo z przygotowanego przez nas wcześniej artykułu.

Pierwsze kroki – początek integracji

 

Aby rozpocząć integrację należy wkleić identyfikator Google Analytics do ustawień konta użytkownika, założonego w platformie Webankieta. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, a następnie w zakładkę Integracje. Tam odnajdujemy obszar GA i wpisujemy Identyfikator śledzenia oraz główną domenę.

Zmian dokonać należy także w Ustawieniach ankiety (Ustawienia->Ustawienia ankiety). Na samym dole, w polu Integracje należy zaznaczyć opcję: Prześlij odpowiedzi użytkowników do Google Analytics.

Podsumowując – integracja z Google Analytics włączana jest raz – na poziomie konta. Przesyłanie danych z konkretnej ankiety włączamy zaś w jej ustawieniach. Należy wziąć pod uwagę też to, że nie wszystkie rodzaje pytań (i np. odpowiedzi własne czy pogłębienia) są możliwe do zintegrowania.

Jak działa integracja Webankiety i Google Analytics?

 

Na ekranie podziękowania za wypełnienie ankiety umieszczony zostaje kod JavaScript. Wyciąga on odpowiedzi na wszystkie pytania, opakowuje je w funkcje dostarczone przez Google Analytics, a następnie wysyła jako eventy do konta użytkownika. Identyfikator tego konta został podany przez niego wcześniej – w ustawieniach ankiety.

Ważne!

Integracja zadziała tylko wtedy, jeżeli respondent zakończy wypełnianie ankiety i pozwoli załadować się do końca stronie z podziękowaniem. Jeśli więc respondent zamknie przeglądarkę jeszcze zanim załaduje się cała strona podziękowania, dane do Google Analytics mogą nie zostać wysłane.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi